Milyen a tökéletes októberi könyv? Kellemesen borzongató, de azért vicces és egyáltalán nem árt, ha egy kicsit nosztalgikus is! Cantero bestsellere pont megfelelően adagolja ezeket a hozzávalókat, az eredmény pedig ennek megfelelően végtelenül szórakoztató!
BLOG
Virginia Woolf gondolatfolyama kimérten és páratlan eleganciával csordogál az írónő által precízen kijelölt mederben. A regény klasszikusi státuszba emelkedése - és az olvasóközönség lelkesedése a könyv iránt - teljesen érthető és természetes, én mégsem élveztem a közös sétát Mrs. Dalloway-jel.
Azt hiszem, senkinek nem kell bemutatnom az írónőt, ugyanis, aki egy kicsit is követi a hazai fantasy/ sci-fi irodalmat, az már biztosan találkozott a nevével, ha máskor nem is, akkor az idén megjelent Irha és bőr című kötete kapcsán. Az előbb említett könyv az írónő harmadik regénye - első könyve a 2014-es Bábel fiai, rá egy évre jelent meg a...
Aki egy kicsit is ismeri az író munkásságát az tudja, hogy PKD kapcsolata a valósággal igencsak... furcsa. Úgy forgatja ki-be, mint a népdalbéli bundát és letéve a könyvet rá kell jönnünk, hogy az ide-oda facsargatás ellenére PKD nagyon is a mi valóságunkról beszél. Az Elektronikus álmok történetei a mi valóságunk fonákján mozognak - kimozdítják az...
Lackfi János legfigyelemreméltóbb írói (?) képessége, hogy a nem túl pozitív tapasztalataim ellenére is mindig rá tud venni, hogy adjak még egy esélyt az írásainak. Nem volt ez másként ezzel a regényével sem, de ez volt az utolsó alkalom, többé nem dőlök be neki!
Az alaphelyzet: "17 éve állatok milliói bábozódtak be világszerte, hogy aztán félig emberré alakulva bújjanak elő." Az emberiség azóta sem tudott napirendre térni afölött, hogy immár nem a Homo Sapiens az egyetlen értelmes lény a bolygón.
Philip K. Dick munkássásga igazi aranybánya volt a hollywoodi rendezők számára! Ha elolvasod ezt a novelláskötetet, rengeteg mára ikonikussá vált sci-fi első verziójával találkozhatsz, elég csak a címadó Emlékmásra gondolnunk, de a híresebbek közül még megemlíthetjük a Különvéleményt is.
Nem dúskálunk a magyar készítésű sci-fikben... a legtöbben talán 3 magyar sci-fit sem tudnának felsorolni, és ez talán nem is véletlen. Az olyan gyöngyszemek, mint a Pirx kalandjai méltán merültek feledésbe. Amikor megtudtam, hogy Veres Attila ötlete és forgatókönyve alapján film készül, ráadásul sci-fi, hiperventillálni kezdtem izgalmamban! A...
Karin Tidbeck: Rénszarvas-hegy és más történetek a peremlétről - Jóleső séta a félhomályban
A weird a legkedvencebb irodalmi irányzatom, legyen szó a Veres Attila-féle csontropogtató, lélekkitépő trancsírozásról, vagy a Karin Tidbeck-féle vadregényes, kísérteties mesékről.
Huxley ezt a könyvét a totális diktatúrák fenyegető árnyaival a feje fölött írta, de valahogy képes volt felülemelkedni a náci és kommunista rezsimek sötét viharfellegein, hogy ott egy talán épp ugyanennyire fenyegető disztópiával találja szembe magát: a fogyasztói társadalom kóros túlburjánzásával, és ez lett a Szép új világ.